Kosmetyki naturalne – dlaczego należy je stosować?

Ocena
0.00

Rozchwytywane kosmetyki tracą na popularności tak szybko, jak ją osiągnęły. Nie można tego powiedzieć o kosmetykach naturalnych, które pojawiły się na rynku kilka lat temu i do tej pory są chętnie wybierane przez konsumentów.

W swojej zawartości nie posiadają substancji pochodzących od zwierząt, przez co zyskują jeszcze więcej zwolenników. W tym wpisie, poznasz cenne informacje o tym, dlaczego trzeba brać pod uwagę skład kosmetyków naturalnych.

Które kosmetyki mają mniejszą zawartość chemii? 

Najważniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to stosowanie do ich wytwarzania składników nieszkodliwych dla skóry. Konwencjonalne kosmetyki zawierają sztuczne składniki, między innymi niezdrowe dla naszej cery parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową cery, powodują przesuszanie się cery, a także wysypki i zaczerwienienia.

Organiczne kosmetyki nie zawierają tych substancji w swoim składzie. Dlatego mając możliwość zdecydowania o tym co stosujemy na naszą cerę i przy tym wybierając kosmetyki naturalne, jesteśmy w stanie wykluczyć szkodliwy wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą cerę, ale dodatkowo na nasze zdrowie.

Efektywne działanie kosmetyków naturalnych 

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego charakteryzują się efektywnym działaniem i wspierają naturalne procesy, jakie zachodzą w skórze. Kosmetyki ekologiczne usprawniają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki efektywnie wiążą wodę w komórkach i przeciwdziałają jej odparowywaniu, w przeciwieństwie do konwencjonalnych składników, które tylko ustanawiają warstwę zatrzymującą wilgoć.

Również kosmetyki naturalne oddziaływają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Rezultaty stosowania może i wymagają więcej czasu, jednak są trwałe i wskazane jest na nie poczekać.

Wybierając kosmetyki naturalne, dbasz o środowisko

Kosmetyki naturalne produkowane są z dbałością o środowisko. Surowce stosowane na opakowania produktów w większości wypadków pochodzą w 100% z recyklingu. Natomiast aktywne składniki naturalne pozyskiwane są w przyjazny dla środowiska sposób z ekologicznych upraw. Przy produkcji kosmetyków nie wykorzystuje się żadnych środków chemicznych, a gleba nawożona jest w sposób naturalny. Ekologiczne uprawy są znacznie mniej wrogie dla środowiska.

Kosmetyki nietestowane na zwierzętach, czyli cruelty free

Cruelty free, to pojęcie, które odnosi się do kosmetyków naturalnych przyjaznych zwierzętom. Przy ich produkowaniu nie cierpią one, a produkty nie są na nich stosowane. Również w składzie nie znajdziemy składników pochodzących od martwych zwierząt. Korzyści płynące z wyboru tych produktów jest duży: ograniczamy cierpienie zwierząt, stawiamy na etykę, dbamy o naszą skórę w świadomy sposób. 

Wybierając kosmetyki naturalne, zwracajmy uwagę na specjalne oznaczenia — Ecocert, VeganSociety czy CrueltyFree. Produkty z tymi oznaczeniami są przyjazne zwierzętom.

Kategoria: Moda i uroda
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
aneta34
Aneta Głowacka

Kosmetyki naturalne to ogromny hit. Naprawdę polecam bo działają cuda.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jak pielęgnować różne typy skóry twarzy?
Data dodania:
  • 0.00
  • 1