Dowiedz się więcej na temat odpowiedniego dywanu dla dziecka!

Ocena
0.00

Pokój dziecka jest jednym z elementów mieszkania. Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci chętnie bawią się na podłodze i dlatego zalecane jest zakupienie dywanu, który pięknie dopełni całą aranżację pokoju, ale przede wszystkim odegra rolę izolatora i miejsca wspaniałych zabaw. Dowiedz się więcej na temat zakupu dywanu do pokoju dziecka! Zanim podejmiesz decyzję, poznaj nasze rady, które z pewnością ułatwią Ci to zadanie!

 

Jaki wybrać rozmiar dywaniku w pokoju dziecięcym?

Należałoby zakupić większy dywan, dzięki któremu dziecko będzie mogło bez ograniczeń się bawić, a w szczególności biegać na boso — co akurat maluchy uwielbiają robić najbardziej! Brzegi dywanu można włożyć pod meble czy też łóżko, przez co w trakcie intensywnych zabaw nie będzie on się przemieszczał. Oczywiście w sklepach można zakupić już gotowe dywany zabezpieczone w matę antypoślizgową.

Czyszczenie dywanu w pokoju dziecięcym – na co należy zwrócić uwagę?

Dywan dla dzieci musi być przede wszystkim łatwy w utrzymaniu — dać się błyskawicznie wyprać, nawet z wykorzystaniem domowych sposobów. Dzieci nie zwracają uwagi na podłoże np. podczas gdy bawią się kredkami na posadzce, jedzą czy piją. Co więcej, jeśli mamy w domu dodatkowo zwierzęta, które bawią się z naszymi pociechami, musimy pamiętać o tym, aby z wybranego przez nas dywanu bez trudu dało się usunąć ich sierść. Trzeba również pamiętać o regularnym odkurzaniu i wytrzepywaniu, aby nie doprowadzić do gromadzenia się w nim kurzu i bakterii.

Jaki typ dywanu do pokoju dziecięcego wybrać?

Materiał, z którego będzie wykonany nasz dywan do pokoju dziecinnego, również nie jest bez znaczenia. Najlepszy byłby z polistyrenu czy też akrylu. Modeli z długim włosiem lepiej unikać. Resztki różnorodnych rzeczy pozostałych po zabawie mogą być ciężkie do usunięcia. A do tego dla dzieci z alergią także lepiej sprawdzi się dywan wytworzony ze sztucznego materiału. Dla najmniejszych dzieci warto kupić grubszy dywan, których uchroni dziecko przed bolesnymi upadkami.

Jakie są wzory dywanów do pokoju dziecka?

Nasza pociecha z całą pewnością będzie szczęśliwa, jeśli na dywanie pojawią się jej ulubione postacie z bajek. Należałoby także wziąć pod uwagę modele z różnymi figurami geometrycznymi, kołami, czy motywem puzzli, które będą dodatkowo zachęcać dziecko do zabawy. Warto jednak zastanowić się nad bardziej stonowanymi kolorami, które będą pasowały do każdej aranżacji pomieszczenia.

Bezpieczne dziecko w czasie zabawy na dywanie!

Bezpieczne dziecko to szczęśliwe dziecko. Rodzice są również wtedy zadowoleni, dlatego warto zwracać uwagę przy nabywaniu rzeczy dla pociechy. Dywan nie powinien być ani za krótki, ani za wąski. Dobrze, jeżeli przykrywa całą podłogę w pokoju dziecka. Uniemożliwia to przesuwanie się go po podłodze. Należy dopilnować tego, aby był wykonany z dobrego materiału – nie może być szkodliwy! Grubość również jest bardzo ważna, dzięki temu pociecha może siedzieć na ciepłym i miękkim miejscu.

Kategoria: Dom i ogród
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jak skutecznie łapać deszczówkę?
Data dodania:
  • 0.00
  • 0